Menü Kapat

Su Arıtma Cihazı Montajı nasıl yapılır? | Ankara su arıtma montaj servisi

Su Arıtma Cihazı Montajı

Su Arıtma Cihazı almayı düşünenlerin sayısı günden güne artıyor. Ankara’da yaşanan su sıkıntıları ve azalan yağışlar musluk suyunun kalitesini doğrudan etkiledi. Ankara su arıtma cihazı satışlarının arttığı bir ilimiz. Ürün satın alanların yaşadığı problem ise montajı. Su Arıtma Cihazı montajı bir hayli zor ve meşakkatli bir süreç. Özellikle işin uzmanı olmayan firmalar evlerinize bu cihazı takmak için geldiğinde tam bir faciaya yol açıyor. Sizi bu dertten kurtarmak için Ankara su arıtma montaj servisi hizmetimizi ayağınıza getiriyoruz. Su arıtma montaj şeması ve su arıtma filtre montajı gibi konularda bilgi sahibi olmadan, hatta bu konuda profesyonel bir yardım, yani Ankara su arıtma montaj servisi almadan bu işe girişmeyin.

SU ARITMA CİHAZI MONTAJ NASIL YAPILIR?

Su Arıtma Cihazı montajı zor bir süreçtir. Cihazlar üstün teknoloji ile donatılmış durumda. Kutulu bir şekilde gelen cihazın ilk olarak filtre montajı yapılmalıdır.

Su Arıtma Cihazı Filtre montajı;

  • Kutu içerisinde hazır gelen 5 mikron filtre vardır. Bu filtre ilk su girişinin hemen altındaki yuvasına takılır. Bu işlemi yaparken ambalajını sökmeyi unutmayınız.
  • 2. Aşamada Blok karbon filtre bulunur. Kutu içerisinde ambalajlı gelen bu filtreyi hemen 5 mikronun yanına takınız.
  • 3. Aşamada 1 mikron filtre vardır ve son su arıtma yuvasına takılması gerekir.
  • 4. Aşamada gövdeye takılı gelen membran filtre takılmalıdır. İlk olarak kapağın üzerindeki hortumu sökün. Ardından kapağı açın. Alt kısımda yan yana iki adet conta göreceksiniz. Bu contaları membranın yuvasına girebileceği şekilde takın. Ardından membranı yuvasına sıkıca oturtun. Kapağın üstündeki hortumu yeniden takın.
  • 5. aşamada hortum bağlantıları yapılır. Cihazla birlikte 6 veya 8 metrelik tek hortum gelir. Bu hortumu kullanacağınız 4 parçaya bölün. Bu parçaların eşit veya eşite yakın olmasına gayret gösterin. Kestiğimiz hortumun birini su arıtma hat alma bağlantısına, diğerini su arıtma atık su bağlantısına, üçüncüsünü musluk bağlantısına, sonuncusunu ise varsa tank bağlantısına bağlayın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra musluk bağlantısı da yapılmalıdır. Musluk bağlantısı, su arıtma cihazının açık olan ucuna takılır. Musluk bağlantısı, hortum aracılığı ile, tatlandırıcı filtrenin dirsek bağlantısına hortum takıp, ardından hortumun diğer ucu musluğa takılarak yapılır.

ANKARA SU ARITMA MONTAJI SERVİSİ

Yukarıdaki işlemi açıkçası kendi başınıza yapmanızı önermiyoruz. Çünkü bu teknik bir konudur ve teknik servise bırakılmalıdır. Ankara su arıtma montajı servisi, firmamız Metropol Su Arıtma tarafından size özel fiyatlarla, piyasanın gayet altında bir fiyata sunuluyor.

Su Arıtma Cihazı Montajı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir