Menü Kapat

Su Arıtma Cihazı bakımı nasıl yapılır? Hangi sıklıkla yaptırmalı?

Su Arıtma Cihazı bakımı

Su Arıtma Cihazı bugün bir çok haneye girmiş durumda. Ankara su arıtma cihazı taktıran veya taktırmak isteyen bir çok ev sahibi veya kiracının olduğu bir kentimiz. Son yıllarda giderek popüler hale gelen su arıtma teknolojisi çeşitli soru işaretlerini de beraberinde getiriyor. Su Arıtma Cihazı ile ilgili ilk önemli soru cihazın bakımı. Su Arıtma Cihazı bakımı nasıl yapılır? sorusuna yanıt aranıyor. Su arıtma cihazı bakımı hangi sıklıkla yapılmalı?

Su Arıtma Cihazları son yıllarda teknolojik açıdan önemli aşama kaydetti. Değişen ve gelişen çağda cihazlar da boyut değiştirdi. Haliyle bir çok teknolojik ürün gibi Su Arıtma Cihazı bakımı gerekmeye başladı. Bunu yapmanın en kolay yolunu bugün sizler için paylaşacağız.

SU ARITMA CİHAZI BAKIMLARI

Bu cihazlar birbirinden bağımsız bir çok parçadan oluşurlar. Ürünün sağlıklı biçimde arıtımını sürdürmesi için bakımlar da her parça için ayrı zamanda ve ayrı şekilde olmalıdır.

Bakım denince akla gelenleri özetleyecek olursak;

  • Filtrelerin kullanım ömrü dolduğunda yenilenmesi
  • İçerisindeki bağlantı hortumlarının yenilenmesi
  • Cihazı uzun süre kapalı bırakmamak
  • İçerisindeki tankın ömrü bittiğinde değiştirilmesi
  • İçerisindeki tankın hava basıncının ayarlanması
  • Musluk, valf gibi yedek parçalarının zaman zaman kontrol edilmesi

gibi işlemlerdir.

Tüm bu bakımları evlerinizde konuya hakimseniz kendiniz de yapabilirsiniz. Fakat filtre değişimi, hortum değişimi ve olası arızalanma durumunda size tavsiyemiz iyi bir teknik servis ve yedek parça hizmeti almanızdır.

SU ARITMA CİHAZI YEDEK PARÇA

20 yılı aşkın deneyimi ile Ankara’nın bir numaralı su arıtma cihazı firması olan Metropol Su Arıtma, sadece satışlarıyla değil, su arıtma yedek parça hizmetiyle de ön plana çıkan bir firma olma özelliği taşıyor. Piyasanın en kaliteli yedek parçalarını bulabileceğiniz firmamız, piyasanın çok altında fiyatları ve uzun süreli garantileri ile her türlü su arıtma cihazı yedek parça ihtiyaçlarınız için sizin yanınızda.

  • Her marka ve model filtre
  • Her marka ve model musluk
  • Her marka ve model su arıtma tankı
  • Her marka ve model diğer yedek parçalar firmamız bünyesinden sizlerle buluşuyor.

Su Arıtma Cihazı bakımı Ankara

SU ARITMA TEKNİK SERVİS

Ankara için sunduğumuz hizmetler bununla da sınırlı değil. Uzun zamandır uzman ekiplerimizce gerçekleştirdiğimiz teknik servis hizmetimiz 2022 yılı itibari ile daha yoğun ve aktif bir şekilde sizlerle buluşuyor.

Ankara su arıtma teknik servis imkanımıza; 0506-852-15-15 numaralı telefonumuzdan anında ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir