Menü Kapat

Su Arıtıcısından su gelmiyor! Ne yapılabilir? | Su Arıtma Teknik Servis

su arıtıcısından su gelmiyor

Su Arıtma Cihazı son derece kompleks bir yapı. İçerisinden birbirinden bağımsız veya bağlı bir çok yedek parça, filtre ve ürün bulunuyor. Hal böyle olunca zaman zaman her teknolojik cihazda olduğu gibi arızalar kaçınılmaz hale geliyor. Firmamızın teknik servis bölümüne ulaşan Ankara su arıtma cihazı kullanıcıları, su arıtıcısından su gelmiyor şikayetini sıkça dillendiriyor.

Su Arıtma Cihazı, musluğunuzdan gelen suyu çeşitli filtrasyon aşamalarından geçirerek steril hale getirir. Bu işlem sırasında filtreleri zamanla aşınmaya ve dolmaya başlar. Filtreler olmadığı sürece arıtım süreci de gerçekleşmez. Bu anlamda su arıtma filtresi cihazın her şeyidir diyebiliriz.

Su Arıtıcısından su gelmiyor

SU ARITICISINDAN SU GELMİYOR

Arıtma cihazlarında yaşanan en büyük problemlerin başında, su arıtıcısından su gelmiyor şikayeti geliyor. Bu şikayetin bir kaç nedeni olabilir. Yaşanan sorun elektrikten, cihazdan, aksamdan veya filtrelerden kaynaklanıyor olabilir.

Cihaz birbiriyle koordineli çalışan parçaların bütününden oluşmaktadır. Bu parçaların herhangi birinde çıkan sorun dolaylı yoldan diğerini de etkilemektedir. Bu sorunlar büyüdüğünde ise su arıtıcısından su gelmemeye başlar.

Peki ne yapılabilir;

  • Öncelikle sorunun kaynağını bulmak gerekir. Hangi parçanın düzgün çalışmadığının analizi yapılmalı. Çünkü sorun filtrelerde olabilir, muslukta olabilir, tankta olabilir, elektrikte olabilir.
  • Su arıtma cihazı filtre bakımı en son ne zaman yapılmış bilmek lazım. Filtre bakımı ve değişimi uzun zamandır yapılmayan cihaz elbette su verememeye başlayacaktır.
  • Musluk kontrol edilmelidir. Cihazın kendine ait musluğunun herhangi bir tıkanıklığı veya arızası mevcut mu bakmak gerekir.
  • Tankta basınç düşüklüğü olabilir.

EN İYİSİ SU ARITMA TEKNİK SERVİS ÇAĞIRMAK

Bir çok vatandaşımız zamanla cihaza aşina olduğunu düşünüp, bu tür sorunları kendi yöntemleri ile çözmeye çalışabiliyor. Fakat bu yanlış bir davranış. Cihazlar son derece karışık ve komplike. Bir parçayı düzeltmek isterken bir başka yeri bozmanız içten bile değil.

Bu sorunu yaşamamak için su arıtma teknik servis ihtiyaçlarınızda yanınızda olan Metropol Su Arıtma, her türlü teknik servis, cihaz bakım ve arıza düzeltme ihtiyaçlarınızda bir telefon ile ayağınıza geliyor.

  • Ürünü nereden ve hangi markadan aldığınız önemli değil
  • Her yedek parça anında firmamızca temin ediliyor
  • Düzelttiğimiz cihazlara garanti veriyoruz
  • Müşteri memnuniyeti odaklıyız

BİZE 0554 156 53 81 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir