Menü Kapat

En iyi su arıtma cihazı kaç aşamadan oluşur?

En iyi su arıtma cihazı kaç aşamadan oluşur?

Su arıtma cihazı bir çoğumuzun adını duysa da içeriğine fazla hakim olmadığı bir teknoloji. Elbette pek çok vatandaşımız eşinde, dostunda, komşusunda, akrabalarında en az bir kez su arıtma cihazı gördü. Bu alana talep arttıkça farklı soru işaretleri de arka arkaya gelmeye başlamış durumda. Özellikle en iyi su arıtma cihazını bulmak son derece önemli. Vatandaşlar sağlığına önem veriyor ve sağlığı için harcama yaparken çöpe atacak tek kuruşları dahi yok.

Su arıtma cihazları son yıllarda çok gelişti. Bu gelişim ile birlikte birbirinden farklı amaçlarla, bir kaç aşamadan oluşan su arıtma cihazları piyasaya arka arkaya çıkmaya başladı.

Peki en iyi su arıtma cihazı kaç aşamadan oluşur? Bu konuda sizlere hem maliyet, hem de zaman kazandıracak çözümler ile geldik.

ÇOK FİLTRE ÇOK TEMİZLİK DEMEK DEĞİLDİR

Günümüzde iki haneli sayılara kadar giden filtrasyon işlemi mevcut. Bu da bir çok aşama, yani filtre anlamına geliyor. Çok aşamalı cihazlar elbette güzel arıtma işlemi yapabiliyorlar. Fakat bu biraz maliyetli.

Su arıtma cihazı filtresi sık değişime uğramalı. Yani içindeki filtreler zaman zaman değişmeli. Çok aşamalı bir cihaz aynı zamanda içinde çok filtre barındıran bir cihaz demektir. Bu filtrelerin belirli aralıklarla değişmesi gerektiği düşünülürse, eğer sadece maliyeti karşılayabiliyorsanız çok aşamalı bir su arıtma cihazı almanızı tavsiye ederiz.

Evet, bir su arıtma cihazı için çok filtre iyidir. Fakat her şey demek değildir. Eğer sadece filtre değişim maliyetlerini karşılayabilirim, bu konuda maliyeti karşılayacak durumum var derseniz çok aşamalı cihaz almanızı tavsiye edebiliriz.

EN İYİ SU ARITMA CİHAZI KAÇ FİLTRELİ?

Bir su arıtma cihazı standart olarak 5 aşamalı biçimde üretilir. Arıtma deneyimi için gereken en alt sayı beştir. Bunun üstüne çıkan her aşama için farklı amaçlarda daha iyi bir su arıtma deneyimi elde edebilirsiniz. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi, bu kesin bir koşul değildir ve elbette arıtma deneyimini 5 aşamalı cihaz ile de gayet güzel elde edebilirsiniz. Fakat üstüne çıktığınız her aşama size daha steril, daha temiz su deneyimi de yaşatabilir.

Örneğin Metropol Su Arıtma firmasının en iyi su arıtma cihazı olan Royted Su Arıtma Cihazı 5 aşamalı bir yapıdadır ve ürün yorumlarına baktığınızda kullananın son derece memnun kaldığı ürünlerin başında gelmektedir.

ROYTED SU ARITMA CİHAZI İÇİN TIKLAYINIZ

Öte yandan 9 aşamalı cihazlar da etkin su arıtma tecrübesi sunabilmektedir. Örneğin Dolphin Water markasının 9 aşamalı ve pompalı cihazı özellikle suyu aşırı kirli olan ve binaların üst katlarında oturan müşteriler için doğrudan tavsiyemizdir;

9 AŞAMALI EN İYİ SU ARITMA CİHAZI İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK AŞAMALI SU ARITMA CİHAZI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Su arıtma cihazı alırken elbette dikkat etmeniz gereken bir çok konu var. Fakat çok aşamalı su arıtma cihazı alırken özellikle dikkat etmeniz gereken bu noktaları bilmelisiniz ki, piyasada ehil olmayan ürünler ile vakit kaybetmeyin.

  • FİLTRE KALİTESİ

Çok aşamalı cihaz demek içerisinde çok filtre bulunması demek. Bu da her aşama için filtre kalitesini daha önemli kılıyor.

Alacağınız cihazın içindeki filtreler kaliteli, bilindik firmaya ait, dayanıklı, garantili ve NSF onaylı olmalıdır.

  • AKIŞ HIZI

Çok aşamalı cihaz suyun akış hızını düşürmemeli. Düşürüyorsa bu karşınızda kötü bir firma var demek ve bu firmadan herhangi bir şekilde ürün-yedek parça almayınız.

  • GARANTİ SÜRESİ

Çok aşama büyük külfet getirebilir. İyi bir garanti sürmesi sunmayan firma ile çalışmanız uzun vadede sizi daha büyük zarara uğratabilir.

ÇOK AŞAMALI CİHAZ METROPOL’DEN ALINIR

Yukarıda anlattığımız tüm iyi özelliklere haiz olan bir firma var. 20 yıllık arıtma cihazını teknoloji ile harmanlayan Metropol Su Arıtma Sistemleri, Ankara su arıtma cihazı başta olmak üzere 81 ilin tamamında size özel çözümler sunmaya geliyor.

Çok aşamalı cihazları ile farkını ortaya koyan Metropol, 2022 yılı gelmeden önce, bugün arayıp sipariş veren herkese özel indirimler sunmaya başladı.

İndirimlere ulaşmak son derece kolay. Hemen telefonunuzdan;

0506-852-15-15 numaralı telefonu arayınız ve sipariş veriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.